0
CHP’li Toprak hafızaları tazeledi; Batman intiharlarını hatırlayın!
CHP’li Toprak hafızaları tazeledi; Batman intiharlarını hatırlayın!
 
CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, AKP’nin tecavüzcülere, çocuk tacizcileri ve istismarcılarına af getiren “evlen kurtul” düzenlemesi için “Batman intiharlarını hatırlayın” mesajıyla, çocuk yaştaki kızların ve genç kızların taciz ve tecavüzlerine af getirmeyi amaçlayan AKP girişimi karşısında hafızları tazeleme çağrısında bulundu.
 
22 Kasım 2016 Salı - 15:04

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, AKP’nin tecavüzcülere, çocuk tacizcileri ve istismarcılarına af getiren “evlen kurtul” düzenlemesi için “Batman intiharlarını hatırlayın” mesajıyla, çocuk yaştaki kızların ve genç kızların taciz ve tecavüzlerine af getirmeyi amaçlayan AKP girişimi karşısında hafızları tazeleme çağrısında bulundu.

Bir dönem Batman’da çocuk yaşta zorla evlendirilen, taciz ve tecavüze uğrayan kız çocukları ve genç kızların art arda intiharları, Batman’ı Türkiye gündemine taşımıştı.

CHP’li Toprak, resmi twitter hesabından paylaştığı mesajında “Batman intiharlarını hatırlayın” dedi ve AKP’nin o dönemde patlama yapan Batman’daki kız çocuğu, genç kız ve kadın intiharlarını araştırmakla görevlendirdiği Batman Valisi’nin “Çok televizyon izliyorlar, Televole programlarını takip ediyorlar, renkli hayatlara imreniyorlar, bunalıma girip intihar ediyorlar” raporunu anımsattı.

2005’ten itibaren 2006-2008 yıllarına kadar, Batman’da onlarca küçük yaşta evlendirilen kız çocuğu, zorla kendilerinden çok büyük erkeklerle evlendirilen genç kız ve kadınlar arasında hızla yaygınlaşan intihar, ölüm ve intihara teşebbüslerde patlama yaşanmıştı.

Bazı günlerde 2-6 intiharın birden gerçekleştiği Batman’da, kız çocukları ve genç kızların neden intihar ettikleri konusunda TBMM’de tartışmalar yaşanmış, araştırma komisyonu kurulması gündeme gelmişti.

AKP iktidarı o dönemde, Batman Valiliğine konunun araştırılması için talimat vermiş, valilikçe yapılan araştırma ve incelemeler sonrasında hazırlanan raporda ise “Batman’da kız çocukları ve genç kızlar Televole ve benzeri programları televizyonlarda izleyerek, oradaki renkli yaşamın hayalini kuruyor. Bunalıma girerek intihar ediyor” değerlendirmesi yer almıştı.

-Maraba Televole, Şansal Büyüka, Acun Ilıcalı, Can Tanrıyar…Bir neslin tükenişi

O dönemde Milliyet Spor Servisi Müdürü olan Şansal Büyüka’nın spor servisi muhabirleri Acun Ilıcalı, Melih Gümüşbıçak ve Can Tanrıyar ile birlikte hazırladığı Televole, Futbol, Magazin, Dedikodu ve renkli yaşamlar dünyasını buluşturarak fenomen olmuştu. Ünlü Arjantin’li yıldız futbolcu Maradona’ya “Maraba Televole” dedirterek, izlenme rekorları kıran Televole ekibi daha sonra her biri farklı kulvarlarda yürüyerek kendi zenginliklerini yarattı.

Televole ekibinin en genç ve uyanığı Acun Ilıcalı iktidara yanaşarak dolar milyoneri ve medya patronu oldu.

Ancak Bir Nesil Televole ile Böyle Helak Oldu: Televole'nin Hayatımızın Ortasına Bıraktığı 15 Anlamsız Olay

90'lı yılların sonuna doğru eğer özel kanalları hunharca takip edenlerdenseniz, Televole'yi unutmanız mümkün değil. Başlarda futbol-magazin teması ile yola çıkan program, daha sonra futboldan başka her bir şeyi içeren bir program haline döndü. "Madem öyle niye seyrettiniz?" diye soracak olanlar için hiçbir cevabımız yok. Bu biraz da çekirdek çitlemek gibi, kontrolsüz bir durumdu.

İşte sizlere Televole'nin hayatımızın ortasına bırakıp gittiği anlamsızlıklardan bir kuble:

1. Büyük bir muamma ile takip edilen Alpay ve Cansel aşkı

Televole zoruyla evlenen çiftimiz, adeta evlerimizde yaşayan birer misafir gibiydi. Bu aşk dedikoduları ilk çıkmaya başladığı zaman Cansel Özzengin "Alpay da kim? Tanımam etmem, kafasını havuza çarptı galiba" diyivermişti. Çift hala evli.

2. "Bana pezevenk diyo" isyanıyla hafızalara kazınan Kompela

Ülkemizde top koşturan en sempatik yabancılardan biri olan Kompela, rakip takımın oyuncusu tarafından kendisine "pezevenk" denildiğini iddia etmişti. Doğrusu hiç de yalan söyler gibi bir hali yoktu çünkü o Kompela!

3. İbrahim Tatlıses'in muhabirleri toplayarak yaptığı bitmek bilmeyen mangal partileri

Özellikle dürüm yapıp muhabire yedirdiği anları unutmak mümkün değil. Bir köşede yoğrulan çiğ köfte de bu partinin olmazsa olmazlarından biriydi. Biraz daha zihninizi zorlarsanız yanınızda Aydemir Akbaş belirebilir.

4. Alpay Özalan, Akın Sel ve Hakan Şükür üçgeninde yaşanan ömür kısaltıcı kötü espriler

"Biz nelere katlandık, ne zorluklarla mücadele ettik" diye düşünüp kendinizi tebrik edebilirsiniz arkadaşlar. Hayatınızda bunlardan daha kötü esprileri bir daha duyamazsınız. Mesela iki tanesini hatırlatayım:

-Evet sayın seyirciler... Alpay napıyosun?

-Say dedin ya, sayıyorum abi!

veya

-Elektrik olmasa napardık?

-Bilmem

-Televizyonu karanlıkta seyretmek zorunda kalırdık

(Sözün bittiği yerdeyiz...)

5. Motorcu eşiyle aşkı bulan ve tarz değiştirerek sportif bir görüntüye kavuşan Seda Sayan

Motorcu eşiyle aşkı bulan ve tarz değiştirerek sportif bir görüntüye kavuşan Seda Sayan

O dönem fırtına gibi esen aşk hayatıyla gündemimizde yer alan Seda Ablamız, progresif bir tercih yaparak motorcu bir birey olan Soner Yapçacık ile izdivaç kurmuştu. Bu esnada Televole kameraları, Seda Sayan'ı sürekli olarak eşiyle birlikte motora binerken görüntülüyordu.

6. Kendi klanlarını oluşturan Prestij Ailesi ve onların birbirine benzeyen bireyleri

Türkiye'deki belli başlı ünlü aileleri saymamız gerekirse Koç Ailesi, Sabancı Ailesi ve Prestij Ailesi diyebiliriz. Sürekli birlikte tatile giden, iftar yemeği düzenleyen, kurbana ortak giren bu aile neredeyse karşı komşumuz gibi olmuştu. Sonra Sovyetler Birliği gibi dağıldılar bunlar.

7. Dünyanın en iğrenç esprisi olan "Tarabya'da bizim uşaklar, Etiler'de yumuşaklar"ın sahibi, komik olamayan adam İsmail Türüt

İsmail Türüt'ün Karadenizli olması hasebiyle hepimizde 100 puan olarak başlayan kredisi, ilerleyen zamanlarda söylediği her kelime ile biraz daha düştü. O dönem sanki çok komikmiş gibi her programda gözümüze sokulan bu espri hiç komik değildi; tıpkı İsmail Türüt gibi...

8. Kıbrıs'ta jet ski ile gezerken bir anda kendini fazla kaptırıp kaybolan Gökhan Özen

Bu olayın doğruluğu hala tartışılıyor. Açıkçası bi insanın jet ski ile kaybolması için Atlantik Okyanusu'nda su sporu yapması lazım. Ama tabii yaşamayan bilemez, belki de köpek balığı gördü de korktu çocuk, nerden bilebiliriz ki?

9. Israrla gözümüze gözümüze sokulan Serdar Ortaç ve Ebru Gündeş

Bu ikilinin mükemmel anlaştığı bizi neden bu kadar ilgilendirdi, anlamak mümkün değil. Dünya üzerinde bunlardan daha iyi anlaşan herhangi iki insan televizyona çıksaydı herhalde daha çok severdik. Sonra noldu da bozuştular hatırlamıyorum. İki çekik bir araya gelmemeliydi...

10. Unutmak istediğimiz selamlaşma şekli ve Maradona'nın hayatımıza attığı büyük gol: MARABA TELEVOLE

Adamı en müsait yerde yakalayıp bunu söylettirdiler ya, hala inanası gelmiyor insanın. Yetmezmiş gibi her jenerik başında bu videoyu koydular; o da yetmezmiş gibi Maradona taklidi yapan bir sürü insan çıktı. Ya sen Maradonasın, gidip dejenere hayatını yaşasana?

11. Halkımızın, insan ırkının en eski atalarına dönmesini sağlayan sokak defileleri

Nasıl bir reklam yapma derdiyse artık o dönem bu sokak defileleri epey bir çoğalmıştı. Sağolsun Televole kameraları, bu sokak defilelerini hiç kaçırmazdı. En ilginci ise ilk defa kadın görüyormuş gibi ne yapacağını şaşıran bir takım halkımız bireylerinin hal ve hareketleriydi.

12. Acun'un tıfıl zamanlarında yaptığı bilmeceli röportajlar

Kim derdi ki o zamanın minnoş muhabiri, şimdinin dev bir medya patronu olacak. Vallahi gördüğünüz gibi adam kocaman bir iş adamı oldu. O ingilizceyle, o espri yeteneği ile şu an geldiği yere bakarsanız bunun adı resmen başarı.

13. İbrahim Erkal'ın ayarsız eli ve rolden çıkıp gerçekten hastanelik olan Emine Ün

Bu sahne "Canısı" adlı dizinin bir bölümü için çekildi. Ve o sahne çekilirken bütün Televole kameraları da oradaydı. Yani şimdi bayramlık ağzımı açmayayım diyorum ama bunun adı resmen ayılık. Hadi diyelim öyle bi sahne var, çektiniz; ki bence gereği yoktu. Neden kıza tokat atma anını defalarca verirsiniz ki? Çok büyük marifet sanki tokat atmak!

14. Lahmacuncu, kebapçı, ayakkabıcı açılışlarında her zaman KOBİ'nin yanında yer alan mankenler

Nerede bir yeni açılan lahmacuncu, orada bir Petek Dinçöz. Nerede bir ayakkabı mağazası açılışı, orada bir Ebru Şallı. Günler günleri böyle kovaladı işte... Değerli mankenlerimiz o zamanlar KOBİ'lerin kötü gün dostu, bir numaralı yardımcılarıydı.

15. Evde kendi imkanlarınızla da yapabileceğiniz Gülben Ergen ve Hülya Avşar kavgaları

Gündemimizin orta yerinde bulunan değerli sanatçılarımız, birbirleriyle atışmayı pek severlerdi. Dünya üzerinde bulunan sınırlar değişti, iklimler değişti ama Gülben ve Hülya kavgası hep sabit kaldı. Bu plastik tartışmalara elbette Televole sayesinde dahil olduk.

Gülben Ergen şu an bir kitap yazarı. Evlendi boşandı, evlendi boşandı, evlendi tekrar boşanıyor….Hülya Avşar da bildiğiniz gibi özel bir sektörde Safiye Sultan.


Arkadaşına Gönder   Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
 
 
Toprak: Tecavüze uğrayan erkek çocuklar da tecavüzcüleriyle mi evlenecek?
 
Meclis TV, CHP Grubu'nu yayınlamadı!
 
FACEBOOK YORUM Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
YORUMLAR   Toplam yorum 0   Onay bekleyen 0  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER
 
Noktayı koydu: Geçit vermeyeceğiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Başkanlık bir rejim tartışmasıdır. ...
CHP, eylem planını açıklıyor
Olağanüstü Parti Meclisi toplantısının ardından “demokratik direnme hakkı” ...
Tezcan'ı yaralayan saldırgan çark etti
CHP'li Tezcan'ı yaralayan saldırgan: Tersleyince ateş ettim, alkollüydüm
CHP liderinden flaş Cumhuriyet çağrısı
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Türkiye bu koşullarla karşı karşıyaysa sorumluluğu AYM'ye aittir.
 
 
CHP lideri darbenin başındaki ismi açıkladı
Kılıçdaroğlu, "Adil Öksüz giderken GPS cihazının götürmesine izin verildi" dedi.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'ndan FETÖ elebaşı Gülen'e çağrı: Gel...
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ elebaşı ...
CHP liderinden jet mağdur yanıtı
Kılıçdaroğlu Başbakan'ın "mağdur edebiyatı yapmayın" sözlerine yanıt verdi: ...
CHP’li gençler Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
Ankara’da Anıtkabir ziyaretiyle güne başlayan gençler, Genel Başkan Kemal ...
 
 
Kılıçdaroğlu; Ne istiyorsanız, yapalım, çözelim! Dursun artık yeter!
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Şırnak ve Mardin'deki terör saldırılarına ...
Kılıçdaroğlu: Meclis'teki o enkazı kaldırın
Kılıçdaroğlu, bombalanan Meclis’in dünyayı darbeye ikna için kullanıldığını ...
Kılıçdaroğlu, MEB Müsteşar Yardımcısı mı oldu?
Esenler Atışalanı Ortaokulu'nda düzenlenen törenle 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılışı yapıldı
Başbuğ, YAŞ’ın yeni yapısıyla Sivil vesayetin tesisi sağlanıyor
Genelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ, Türkiye gündemiyle ilgili verdiği ...
 
 
 
Türkiye zor bir viraja girdi
Sorunları barışla aşacağız
Erdoğan Toprak'tan Laiklik ve Sporda Şiddet Çıkışı!
Türk Sporu'nun AKP ile çöküşü
Toprak: Asıl sorulması gereken IŞİD kaynağı nereden buluyor?
Erdoğan Toprak Habertürk'te 22 Ekim 2015
Erdoğan Toprak Fox TV'de - 21 Ekim 2015
Toprak: Projelerimizin pozitif algı oranı %60'ın üzerinde
12 Eylül Yasalarını Çöpe Atacağız
Milletçe alkışlıyoruz
Listemize kayıt olun, haberler ve gelişmeler e-posta kutunuza gelsin.
E-Posta Adresiniz:
     
 
AB, Türkiye'ye vizeyi kaldıracak mı?

Vizenin kalkacağına inanıyorum
AB'nin samimi olmadığını düşünüyorum
Mülteci anlaşmasının uygulanmasında tereddütlüyüm
Türkiye 72 kriteri yetiştiremeyebilir
AB, mülteciler için Vize ile Türkiye'yi oyalıyor
Bir fikrim yok

Sonuçları göster Anket arşivi
 
     
 
 
 
 
 
Özgeçmiş
Bize ulaşın
Soru sorun
Günün tüm haberleri
Duyurular

 

GÜNDEM
Güncel
Ekonomi
Siyaset
Dünya
Yaşam
Kültür Sanat
Bilim ve Teknoloji
Diğer
 
UZMAN BAKIŞI
Siyaset
Dış Politika
Ekonomi
Enerji
Diğer
BASIN DÜNYASI
Basın Bültenleri
Medya Etkinlikleri
 
TBMM FAALİYETLERİ
Erdoğan Toprak
CHP
CHP İŞ DÜNYASI
Ziyaretler
Üye Vekiller
Duyurular
Yayınlar
   
 
E-KÜTÜPHANE
Dergi
Makale
Kitap
Araştırma
Raporlar
Meclis Bülteni
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ